0-3 cu U Craiova 1948

18 decembrie 2021
    Echipa noastră a suferit cea mai drastică înfrângere din acest sezon al Ligii I, 0-3 (0-1) la Ploiești cu  U Craiova 1948. Din finalul primei reprize am evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Paul Iacob. Oaspeții au deschis scorul din penalty-ul acordat la aceeași fază, prin Bălan. După pauză, Baeten (59) a majorat avantajul oltenilor. Imediat, antrenorul băieților noștri i-a trimis în teren pe Matiș, Șerban și Ioniță, care au adus un suflu de prospețime jocului, dar și ocazii la poarta Craiovei. De marcat au făcut-o tot oaspeții, prin Compagno, cu trei minute înainte de sfârșitul meciului (87).  Rămânem cu 19 puncte după 20 de etape ale campionatului, urmând ca duminică să jucăm la Giurgiu, cu Academica Clinceni, în ultima partidă oficială din acest an.