Înfrângere cu Universitatea Craiova

24 octombrie 2021
    Echipa noastră a pierdut meciul cu Universitatea Craiova, 0-1 la Ploiești, în etapa a 13-a a Ligii I. Andrei Ivan a marcat singurul gol al întâlnirii, în minutul 73. Popadiuc, Florea și Matiș, ultimul cu un șut sănătos, în bară, au ratat cele mai mari șanse ale roș-albaștrilor pe Ilie Oană, unde au venit peste 1.000 de suporteri ai băieților noștri. De notat că în minutul 15 Craiova a primit un penalty cel puțin discutabil la un contact între Bancu și Celea. Nistor a trimis peste poartă. Următorul meci oficial al echipei noastre este programat marți, la Mediaș, cu Gaz Metan, în optimile Cupei României (ora 18.00). Apoi, în etapa a 14-a a Ligii I, penultima a turului, vom juca la Arad, cu UTA, luni, 1 noiembrie, ora 17.30.

IMPORTANT: Începând de luni, 25 octombrie, toate meciurile se vor disputa fără spectatori, cel puțin pentru o lună, din cauza pandemiei covid-19.