"Dublă" Popa și trei puncte

19 septembrie 2021
Echipa noastră a făcut un meci excelent sâmbătă la amiază, la Ploiești, 2-0 cu Farul la revenirea pe "Ilie Oană". Daniel Popa a înscris ambele goluri, în minutele 40 și 84, după ce a scăpat, de fiecare dată, singur cu Marian Aioani, fostul nostru goalkeeper. Aproape de pauză, Neguț putea face el 2-0, însă mingea a nimerit bara. În final, Căbuz a apărat șutul lui Jefte, din lovitură liberă, păstrând cifra 0 în dreptul golurilor primite pentru al doilea meci consecutiv. Băieții noștri acumulează 12 puncte după nouă etape și urcă pe locul 8 în clasament.

Miercuri, de la ora 16.30, vom susține următorul meci oficial, cu Csikszereda în deplasare în 16-imile Cupei României. Apoi, în etapa a zecea a campionatului, vom juca în deplasare sâmbătă, de la ora 17.00, cu FC Argeș.

Un meci foarte greu, cu o echipă foarte bună. Sigur Farul se va bate la podium în acest campionat. Cred că noi am fost cu ocazii mai clare de gol, chiar dacă Farul a avut o posesie, aşa cum ne-a obişnuit. Am reuşit să speculăm unele greşeli pe care le-au făcut şi de asta tabela a arătat așa" - Emil Săndoi, la finalul meciului