Înfrângere la Voluntari

29 august 2021
Echipa noastră a pierdut jocul de la Voluntari, din etapa a șaptea a Ligii I, 1-2 vineri seară pe stadionul "Anghel Iordănescu". Ion Gheorghe a deschis scorul în minutul 25, pe fondul unei evoluții palide a băieților noștri în prima parte a meciului. Imediat după reluare, Popa a restabilit egalitatea din centrarea perfectă a lui Căpușă (49), iar două minute mai târziu Neguț a avut șansa golului doi, șut puțin pe lângă poartă. Ilfovenii au revenit la conducere după jumătatea mitanului secund, prin golul lui Nemec (69). Pe final, gazdele au rămas în inferioritate numerică, Achim a fost eliminat în minutul 83, însă rezultatul final a rămas neschimbat. Rămânem cu șase puncte după primele șapte etape ale campionatului, următorul meci al roș-albaștrilor fiind programat vineri, 10 septembrie, cu CS Mioveni în deplasare.