Chindia a început seria de jocuri amicale

31 ianuarie 2018
Echipa noastră, Chindia Târgoviște a reușit să obțină o victorie în primul joc amical disputat în 2018. Băieții pregătiți de Nicolae Croitoru au întâlnit sâmbătă fomația Dacia Unirea Brăila, pe care au învins-o cu 1-0, grație golului înscris de Cristian Cherchez la jumătatea primei reprize. Cu toate acestea, nu scorul l-a interesat pe tehnicianul nostru, în urma acestei partide. Croitoru își dorește ca băieții lui să intre cât mai repede în rimt.

"A fost un joc amical în care nu scorul a fost important. Am avut ocazia să rulăm mai mulți jucători. Urmărim pregătirea fizică în aceste jocuri de verificare.", a declarat Nicolae Croitoru, pentru site-ul oficial al clubului.

Fotbaliștrii noștri vor continua testele amicale și în următoarele săptămâni. Programul arată astfel:

7 februarieFC Argeșlocul 7 în Liga a II-a
10 februarieCS Baloteștilocul 16 în Liga a II-a
14 februariePetrolul Ploieștilocul 1 în Liga a III-a
17 februarieCS Miovenilocul 9 în Liga a II-a

Campionatul se va relua în data de 24 februarie. Chindia va întâlni în deplasare ACS ASU Politehnica Timișoara. Echipa noastră a intrat în pauza competițională de pe poziția a III-a, acumulând până în prezent 42 de puncte.