2 - 1
Liga 2
Chindia Târgoviște

4 decembrie 2017
Chindia Târgoviște nu a reușit să se impună pe terenul rivalei din Arad, în meciul disputat duminică dimineață. UTA a învins cu 2-1, la capătul unui joc în care băieții noștri nu s-au regăsit, începând astfel cu stângul returul de campionat.

În minutul 16, fundașul târgoviștean Denis Ispas a înscris în propria poartă cu capul, după o centrare a adversarilor. Honciu a reușit să egaleze în a doua repriză dintr-o lovitură liberă, însă golul său a contat doar 5 minute. O eroare în defensiva noastră i-a permis târgovișteanului Florea să-și aducă echipa în avantaj, înscriind pentru 2-1, scor cu care a fost închisă tabela.

Sunt mai mulți factori care au condus la acest eșec, doi dintre aceștia fiind categoric oboseala acumulată dar și modul în care s-a prezentat gazonul de la Șiria la ora meciului, însă nu vom căuta scuze băieților noștri. Este un duș rece pe care l-am primit la timp și care, cu siguranță, va motiva jucătorii noștri să lupte în continuare pentru ce au construit până acum!  Chindia a rămas tot pe locul 3 și mai are de jucat un singur meci înaintea vacanței de iarnă: duminică, de la ora 12.00, pe Eugen Popescu, împotriva echipei Pandurii Târgu-Jiu. Partida va fi transmisă live pe Telekom TV.