Înfrângere cu fruntea sus

2 decembrie 2017
Chindia Târgoviștea a chinuit serios prim-divizionara Astra Giurgiu, în meciul din cadrul optimilor de finală ale Cupei României, disputat joi seară, pe terenul echipei din Liga 1.

Au fost nevoie de două reprize de prelungiri pentru a se stabili câștigătoarea. Astra s-a impus, în cele din urmă, cu 2-0, însă a întâlnit o echipă târgovișteană foarte determinată ce a creat probleme serioase pe toată durata jocului

Nicolae Croitoru a menajat foarte mulți jucători importanți în această partidă, acordând șansa celor care nu prind minute în partidele oficiale să se remarce în această dispută.

Primul gol a venit în minutul 111, prin Balaure, dintr-o poziție de offside, iar cel de-al doilea în minutul 115 prin Chipirliu, care a introdus fără să vrea mingea în poartă.

Chiar și așa, băieții noștri părăsesc competiția cu fruntea sus și continuă să se concentreze pe campionat. Primul joc din retur este programat duminică, de la ora 11.30, la Arad, împotriva echipei loale, UTA. Disputa va fi transmisă în direct pe Digi Sport 1.