1 - 3
Liga 2
Chindia Târgoviște

25 noiembrie 2017
Chindia Târgoviște a reușit o victorie importantă în urma deplasării de la la Satu Mare! Băieții noștri s-au impus în jocul disputat sâmbătă dimineață cu 3-1, după o partidă controlată în totalitate. Meciul a fost rezolvat din prima repriză, grație golurilor marcate de Liviu Mihai (minutele 12 și 44), dar și a celui înscris de căpitanul Georgian Honciu (minutul 26).  Olimpia nu a contat prea mult nici în partea secundă, însă a reușit să înscrie golul de onoare în minutele de prelungiri prin Sergiu Jurj.  Singurul eveniment neplăcut din jocul susținut în nord-vestul țării a fost eliminarea fundașului Denis Ispas, care nu va mai putea fi folosit în următoarele două jocuri.

Astfel, Chindia termină turul de campionat pe podium, cu o linie de clasament foarte bună. Returul va începe de săptămâna viitoare, iar băieții noștri au de luat o revanșă, pe terenul Aradului, formație ce a "furat" târgoviștenilor cele trei puncte din primul meci al actualului sezon (0-1 pe Eugen Popescu, 05.08.2017).  Disputa cu UTA  se va juca la Șiria și este programată duminică, 3 decembrie, de la ora 11.30, în direct la Digi Sport!

Până atunci, jucătorii pregătiți de Nicu Croitoru mai au un hop de trecut. Meciul din optimile Cupei României, împortiva Astrei Giurgiu, va fi disputat pe terenul echipei giurgiuvene, fiind programat pe 30 noiembrie, de la ora 18.30,  în direct la Digi Sport.

Echipa târgovișteană traversează o perioadă foarte încărcată, cu 3 meciuri în doar 8 zile, toate în deplasare. Ultimul meci din 2017 se juca pe Eugen Popescu, pe 9 decembrie, împortiva echipei Pandurii Târgu Jiu.