Remiză la Mediaș, 1-1 cu Hermannstadt

29 ianuarie 2021
Roș-albaștrii s-au întors cu un punct din deplasarea de la Mediaș, 1-1 cu Hermannstadt. Karanovic a deschis scorul, în minutul 19. Băieții noștri au egalat imediat după pauză: Căpușă a înscris primul său în actualul sezon al Ligii I. Neguț &. co au atacat în valuri, până la final, însă nu au mai reușit să înscrie în poarta apărată de Cristiano. Cu egalul de aseară ajungem la 28 de puncte în clasamentul Ligii I, locul 6 după 19 etape. Luni seară, ora 20.00, întâlnim CFR Cluj la Ploiești, pe stadionul Ilie Oană.

FC Hermannstadt: Cristiano - Opruţ, Vieira, Matrigardi, Maţel - Pires (Aralica '72), Dâlbea, Sîntean (Petrescu '56), Addae, Mayoral - Karanovic (Joalisson '72). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Chindia Târgovişte: Aioani - Căpuşă, Piţian, Iacob, Dinu - Neguţ, Raţă, Dumitraşcu, Costea (Yameogo '71)- Berisha (Kocic '77), Popa. Antrenor: Emil Săndoi.