1-1 și 0-3 în meciurile amicale cu U Craiova

5 ianuarie 2021
Echipa noastră a disputat astăzi două partide de verificare în compania Universității Craiova, pe terenurile de la Buftea. În primul joc, început la ora 11.00, cu două reprize a câte 37 de minute, am pierdut cu 0-3, în condițiile în care antrenorii au dat credit jucătorilor folosiți mai puțin în acest sezon. Al doilea joc, cu două reprize a câte 40 de minute și startul la ora 14.00, s-a încheiat la egalitate, 1-1. Vadim Rață a înscris golul roș-albaștrilor.

Iată echipele aliniate astăzi de Emil Săndoi:

primul joc: D. Moldovan - Martac, Stere, Ioniță, Șerban - Atanase, Yameogo, Neicuțescu, Diaz - Costea - Berisha.

al doilea joc: Aioani - Capușă, Pițian, Fomba, C. Dinu - Neguț, Dulca, Iacob, Rață, Dumitrașcu - Florea. Au mai evoluat: Yameogo și Costea.