Site oficial
A.F.C. Chindia

2-2 cu FC Argeș, în ultima etapă a turului

08422020122020_IMG_3918.JPG

2-2 cu FC Argeș, în ultima etapă a turului

20 decembrie 2020
    Roș-albaștrii au încheiat la egalitate jocul cu FC Argeș, disputat sâmbătă la amiază la Giurgiu, în etapa a 15-a a Ligii I, ultima a turului. Fostul jucător al echipei noastre, Ionuț Șerban, a deschis scorul dintr-un penalty scos de Malele (34). Imediat s-a restabilit egalitatea, șutul lui Neguț fiind deviat în plasă de Deslandes (35). Până la pauză, băieții noștri au trecut în avantaj, Dulca (40) marcând primul său gol la seniori, șut superb de la 25 de metri. S-a jucat în același ritm și la reluare, Neguț a ratat desprinderea (61), pentru ca oaspeții să egaleze prin Grecu (72). Finalul a adus o serie de ocazii mari la poarta piteștenilor, chiar și un gol, în prelungiri, anulat la semnalizarea târzie a asistentului pentru un presupus ofsaid la Fomba. S-a terminat 2-2, un rezultat care ne menține pe locul 6 în Liga I, cu 20 de puncte după 15 meciuri disputate în acest sezon. Următorul meci oficial al echipei noastre este programat pe 13 ianuarie 2021 (ora încă nestabilită), cu Politehnica Iași. 

    Sărbători fericite tuturor!

Foto: Mediafax / George Flușter