Revanșă și CALIFICARE!

08265028112020_IMG_3117.JPG

28 noiembrie 2020
    Roș-albaștrii s-au calificat vineri seară în optimile de finală ale Cupei României, după ce au învins, la penalty-uri, AFC Hermannstadt, pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, învăluit într-o ceață densă. După 120 de minute scorul a fost egal, 1-1, cu două eliminări (Fomba 80, respectiv Pires 90). Jo Santos a deschis scorul pentru sibieni (41), din lovitură liberă, dar Cherchez a egalat imediat, cu o super-execuție (44). În prelungiri, Neguț (111) a avut șansa desprinderii, dar goalkeeper-ul oaspeților a fost la post. S-a mers la penalty-uri, unde băieții noștri au transformat fără emoții toate loviturile (Popa, Neguț, Iacob, Neicuțescu), iar Dinu Moldovan a parat șuturile lui Buzan și Addae, pentru revanșa în fața lui Hermannstadt și calificarea în optimile competiției.
    Bravo, băieți!

Următorul meci oficial al echipei noastre este programat luni, 7 decembrie, ora 16.45, cu Astra Giurgiu în deplasare, în etapa a 12-a a Ligii I.