Remiză cu FCSB, 1-1 pe Arena Națională

23 februarie 2020
    Băieții noștri au încheiat sezonul regular al Ligii I cu o remiză în fața vicecampioanei FCSB, 1-1 pe Arena Națională. Gazdele au deschis scorul repede, prin Miron (14) și au controlat prima repriză, totuși fără faze periculoase la poarta apărată de Dinu Moldovan. În același registru s-a jucat și o bună parte din mitanul secund. Martac & .co au simțit că pot obține mai mult din acest meci și s-au avântat în atac în ultimul sfert de oră. Dangubic (90) a adus egalarea, după un atac prelungit, spre bucuria celor câteva sute de fani din peluza celui mai mare stadion din țară. S-a terminat 1-1, la capătul unui joc din care reținem și debutul în Liga I al lui Cătălin Barbu, fiul fostului internațional Jean Barbu, precum și primul joc oficial pentru Laurențiu Corbu în tricoul Chindiei.
    Am terminat prima fază a campionatului cu 25 de puncte, 13 după înjumătățire - la intrarea în playout. După ultimul meci al etapei, FC Botoșani - Politehnica Iași, programat luni, vom cunoaște țintarul complet al echipei noastre în playout.

FCSB: Vlad - Crețu, Miron, Planic, Soiledis – Olaru (Moruţan 77), Nedelcu, Tănase - Ad. Popa, Ad. Petre (Gnohere 46), Coman (Ov. Popescu 46). Antrenor: Bogdan Vintilă.

Chindia: D. Moldovan - Martac, Benga, Pițian, Corbu – Barbu (Dangubic 61), Rață, Bic, Piftor – Ivancic (Neguţ ’24), Berisha (Cherchez 70). Antrenor: Viorel Moldovan.