Victorie de poveste! 2-1 la Giurgiu

8 februarie 2020
    După 1-0 în tur, la Ploiești, am învins Astra și pe teren propriu, 2-1 în primul joc al etapei a 24-a a Ligii I. Neguț a deschis scorul în minutul 81, pentru ca Yameogo să majoreze avantajul roș-albaștrilor după doar două minute, interval în care a mai ratat o șansă uriașă de 2-0. Anterior deschiderii scorului, același Yameogo șutase în transversală. În minutul doi al prelungirilor, Răduț a marcat golul de onoare al gazdelor.
    Diallo și Dangubic au debutat astăzi în tricoul echipei noastre, iar Yameogo a marcat primul gol într-un joc din Liga I. În penultima etapă a sezonului regular, jucăm la Ploiești cu FC Voluntari, vineri, 14 februarie, ora 17.30.

Astra: Lazar - Enache (Bruno '88), Tamaş, Dandea, Trusescu - Răduţ, Simion (Fatai '63), Crepulja, V. Gheorghe (D. Gheorghe '63) - Alibec, Begue. Antrenor: Bogdan Andone

Chindia: D. Moldovan - Martac, Benga, Diallo, Ioniţă (Negrea '66) - Piftor (Neguţ '46), Raţă, Bic, Yameogo - Ivancic (Dangubic 74), Berisha. Antrenor: Viorel Moldovan

Cartonaşe galbene: Răduţ '85 / Raţă '25, Ioniţă '57