Înfrângere de Ziua Națională

2 decembrie 2019
    Roș-albaștrii au pierdut meciul cu Academica Clinceni, 2-5 (2-3) la Ploiești, în etapa a 18-a a campionatului Ligii I. Ca și în jocul tur, băieții noștri au deschis repede scorul, dar au încheiat jocul fără să obțină vreun punct. Cherchez (3) a punctat din centrarea lui Florea, dar Buziuc (18) și Merloi (29) au adus-o pe Academica în avantaj. Tot Merloi (38) a înscris pentru 1-3, urmat de Rață, la doar câteva minute (41), cu speranța că mitanul secund va aduce revirimentul băieților noștri. Nu s-a întâmplat însă asta: același Merloi a refăcut diferența de două goluri în favoarea ilfovenilor (55), pentru ca Vojtus să închidă tabela în minutul 70.

În runda viitoare, intermediara de la mijlocul acestei săptămâni, vom juca în deplasare cu Dinamo, miercuri, ora 20.30.

Echipe:

Chindia: D. Moldovan – Martac, Benga, Leca, Negrea (Neciu ’62) – Raţă, Novac (Neguţ ’46), Bic, Dumiter – Florea, Cherchez (Burlacu ’69). Antrenor: Viorel Moldovan

Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Pârvulescu – Cebotaru, Merloi (Dumitru ’75), Şut, Deretti (Achim ’55), Buziuc – Vojtus (Ion ’84). Antrenor: Ilie Poenaru