Remiză în primul meci din retur

08025027102019_IMG_0203 - Copy.JPG

27 octombrie 2019
Echipa noastră a remizat cu Gaz Metan Mediaș, 1-1 la Ploiești, în prima etapă a returului Ligii I. Buș (64) a deschis scorul pentru oaspeți, după o dublă ocazie a roș-albaștrilor, Yameogo - Dumiter (60). La 0-1, Chindia s-a aruncat cu toate liniile în atac, iar Cherchez (67) a trecut imediat pe lângă egalare. Care avea să vină la reușita de senzație a lui Pițian (86), minge trimisă cu capul în vinclu din centrarea aceluiași Cherchez. Finalul a însemnat un adevărat asalt la buturile lui Pleșca, din păcate fără modificarea tabelei de marcaj. Dincolo, la ultima fază a jocului, în minutul 5 al prelungirilor, Aioani a ieșit excelent în fața lui Fernandes și Chindia - Gaz Metan s-a terminat egal, ca în tur, însă cu goluri mai puține. Etapa viitoare jucăm la Ovidiu, vineri, 1 noiembrie, ora 20.30, contra Viitorului (0-1 în tur).

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Piţian, D. Dumitraşcu (79 Neguț) - Bic, L Mihai (61 Rață)- Yameogo, Cherchez, Dumiter - Voduţ (69 Burlacu). Antrenor: V. Moldovan

Gaz Metan: Pleşca - R. Romeo, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, Diakota, Chamed (72 Fernandes) - Olaru (85 Roșu), Cardoso (81 Drăghici), S. Buş. Antrenor: E. Iordănescu