6 - 0
Liga 2
Foresta Suceava

26 august 2017
Chindia Târgoviște este pe podiumul Ligii a II-a după frumoasa victorie obținută sâmbătă dimineață pe Stadionul Eugen Popescu. După 9-0 cu Miroslava, băieții lui Nicu Croitoru au predat o nouă lecție de fotbal codașei Foresta Suceava. S-a terminat 6-0 pentru echipa noastră, care, după cinci etape, și-a adjudecat locul în partea superioară a clasamentului.

Deși presa preconiza că în meciul împotriva Chindiei, sucevenii vor arăta un alt joc față de etapele anterioare, iată că socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din... teren. Băieții noștri au jucat cu sete de victorie, pentru târgovișteni și pentru Târgoviște, reușind să bucure toată suflarea fotbalistică din oraș!

"Man on fire" a fost nimeni altul decât Cristi Cherchez. Vedeta Chindiei a realizat hattrick-ul, în urma reușitelor din minutele 12 (penalty), 51 și 76. Atacantul nostru a dedicat victoria, dar și golurile marcate mamei lui. Pe lista marcatorilor și-a trecut numele și căpitanul Georgian Honciu, care a înscris în urma unei lovituri de la 11 metri, în minutul 24. Mijlocașul Liviu Mihai a reușit, de asemenea, să înscrie în această partidă, în urma unei execuții superbe. Tabela a fost închisă de Neguț, intrat în minutul 66. Acesta a înscris tot de la punctul cu var, în urma unei defensive extrem de agresive a oaspeților noștri.

Așadar, victorie superbă pentru Chindia care a reușit încet, dar sigur să urce pe podiumul Ligii a II-a, țintind tot mai sus! Bravo, băieți!