3 - 3
Liga 2
Chindia Târgoviște

14 august 2017
Chindia Târgoviște se întoarce doar cu un punct din deplasarea efectuată la sfârșitul săptămânii trecute pe Motru. Băieții noștri au avut parte de un meci extrem de disputat în compania Pandurilor, încheiat cu scorul de 3-3.

Decarul Chindiei, Georgian Honciu a deschis scorul în minutul 4 al partidei, în urma unei acțiuni superbe, finalizată cu sânge rece de târgovișteanul nostru. După 10 minute scorul a fost majorat de Crinel Stoica după o acțiune în care defensiva gorjeană a primit șah-mat! Mai mult, tabela putea arăta scor de neprezentare însă Neicuțescu a ratat o ocazie importantă de gol spre finalul primei reprize. Chiar înainte de pauză Pandurii au mai redus din diferență, aceștia reușind, în a doua repriză, să întoarcă soarta meciului ( Dodoi 46, 69, Raiciu 67). Salvatorul Chindiei a fost căpitanul Honciu, care, la fel ca și adversarul său, a reușit dubla pe final de meci, transformând un penalty dictat de arbitru după un "hands" clar în careu, astfel partida terminându-se 3 la 3.

Chindia se întoarce, așadar, cu un singur punct din deplasarea de pe Motru. Băieții noștri se canalizează acum pe meciul din etapa viitoare, de pe Eugen Popescu. Aceștia își doresc să le facă suporterilor un cadou frumos și să învingă pe Politehnica Timișoara, în meciul ce se va disputa la sfârșitul acestei săptămâni.