Victorie în primul amical al verii

7 iulie 2018
Chindia Târgoviște a trecut cu brio primul test de pregătire din această vară. Băieții lui Viorel Moldovan au întâlnit sâmbătă, de la ora 11.00, la Centrul Național de Fotbal Buftea pe CS Afumați, formație cu care se vor confrunta și în noul sezon al Ligii a II-a. Echipa noastră a reușit să învingă cu scorul de 2-1, după ce la pauză adversarii conduceau pe tabelă cu 1-0. Golurile victoriei au fost înscrise de Cristian Neguț și Cristian Cherchez.

Tehnicianul Chindiei a început această partidă cu un prim 11 format din: Aioani, Martac, Vătavu, Ioniță, Dumitrașcu, Neguț, L. Mihai, Rogoveanu, Mihalache, Cherchez și Florea. După pauză însă, au fost folosiți toți jucătorii din lot. Pentru Chindia urmează alte câteva zile de cantonament. Stagiul de pregătire de la Mogoșoaia se va încheia cu un meci amical, împotriva celor de la Balotești, dispută care se va consuma vineri, 13 iulie, tot la Centrul Național de Fotbal Buftea.