Remiză la București

26 aprilie 2018
Chindia Târgoviște a reușit doar un egal în urma deplasării de la Metaloglobus București. Jucătorii pregătiți de Nicu Croitoru au terminat partida cu scorul de 1-1, golul egalizator al echipei noastre fiind înscris de experimentatul Daniel Florea. Duelul părea facil la prima vedere, însă jucătorii lui Metaloglobus nu s-au lăsat ușor. A lipsit omogenitatea din jocul Chindiei de miercuri, un element care este foarte apreciat în prestațiile formației noastre, dar care astăzi nu s-a observat.

Gazdele au deschid scorul în minutul 16, după o faza frumosă a unui adversar, un atac ce nu a putut fi oprit de defensiva târgovișteană. Meciul a fost sec in ocazii, singura notabilă din prima parte a fost reușită anulată pentru off-side a lui Metaloglobus. Egalarea a venit în minutul 67, când Florea a băgat mingea în poartă cu capul, din 3 metri, lăsându-l fără replică pe portarul advers.

Chindia va susține următorul meci pe teren propriu, duminică, 29 aprilie, de la ora 11.00, în compania Clinceniului.